Jak wybrać fotele i krzesła gabinetowe?

Jak wybrać fotele i krzesła gabinetowe?

Fotele gabinetowe w biurze

Odpowiednie fotele gabinetowe, a także krzesła gabinetowe należą są podstaw właściwie wyposażonego biura lub gabinetu. Należy mieć świadomość, że to właśnie od tych produktów będzie zależała nie tylko wydajność pracy, ale przede wszystkim zdrowie i samopoczucie pracowników. krzesła i fotele powinny być zatem najwyższej możliwej jakości, muszą również spełniać określone kryteria. Nie wszyscy jednak wiedzą czym powinno się sugerować dokonując zakupu foteli lub krzeseł gabinetowych.

Jak wybrać fotel gabinetowy?

Fotele gabinetowe, które są dostępne na rynku w zdecydowanej większości przypadków mają ograniczoną ergonomiczność. Warto mieć przede wszystkim świadomość na co zwracać uwagę przy zakupie fotela, który zapewni wygodę nawet przez kilka godzin dziennie. Jakie aspekty należy zatem uwzględnić przy dokonaniu wyboru?

Bardzo istotną rolę będzie odgrywała wysokość. Fotele gabinetowe dla wyższych osób, powinny dawać możliwość na podniesienie siedziska tak, by nogi były zgięte w kolanach pod kątem 90°. Warto wiedzieć, że zbyt wysokie oraz zbyt niskie nie umożliwią na odpowiednie rozłożenie ciężaru wzdłuż kręgosłupa, przez co w rezultacie może doprowadzić do dolegliwości bólowych.

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić szczególną uwagę są podłokietniki. W znacznej większości foteli gabinetowych będą one nie tylko wąskie, ale ich pozycja dodatkowo będzie stała. Jak wiadomo nie jest to korzystne rozwiązanie przede wszystkim w przypadku foteli przeznaczonych do pracy. Podłokietniki muszą przede wszystkim przez cały czas być wsparciem dla rąk, a nie tylko i wyłącznie w czasie przerwy. Podłokietniki powinno się zatem ustawiać w zależności od czynności wykonywanej w danym momencie. Dobrym wyborem będzie jeden z modeli dostępnych na stronie: https://kamilameble.pl/12-fotele-gabinetowe-do-biurka.

Dokonując wyboru fotelu gabinetowego trzeba zwrócić uwagę na oparcie. Rekomendowane jest, by miało ono profilowany kształt do kształtu kręgosłupa. Najlepiej znaleźć taki model, który będzie miał podparcie lędźwiowe, musi ono jednak być ruchome, by mogło przystosować fotel do wzrostu danej osoby. Należy pamiętać, że wygodny fotel gabinetowy będzie wstanie umożliwić oprzeć się użytkownikowi w dowolnym momencie. Część foteli nie jest jednak ergonomiczne, z kolei siedziska na tyle są zbyt głębokie, przez co osoba będzie pochylała się do przodu. Nie pozwoli to na odciążenie kręgosłupa. Zdecydowanie się na fotel gabinetowy z odchylanym oparciem da możliwość odciążenia pleców podczas przerw.

Jak wybrać krzesła gabinetowe?

Wybierając krzesła gabinetowe bardzo istotną rolę powinny odgrywać materiały, z których zostały stworzone produkty. Rekomendowane jest dokładnie sprawdzenie pochodzenie krzesła, a także jego komponentów. Coraz częściej zdarza się bowiem, że materiały sprowadzane są np. z chin, a krzesła składane w Polsce. Oczywiście w taki sposób krzesła gabinetowe będą wykonane z niewłaściwych materiałów bardzo słabej jakości. Mogą one być także nie posiadać właściwych atestów i być niebezpieczne dla zdrowia. Klienci decydują się na zakup takich krzeseł przede wszystkim ze względu na niską cenę, która przykuwa ich uwagę, a powinna skłonić do ostrożności.

Decydując się na zakup krzeseł gabinetowych warto także zwrócić uwagę na gwarancję. Minimalny okres gwarancji jeżeli chodzi o dobrej jakości produkt powinien wynosić 5 lat. Część producentów niestety proponuje gwarancję tylko i wyłącznie na niektóre elementy krzeseł np. podnośnik pneumatyczny. Należy zatem kupić taki produkt, w których gwarancja będzie obowiązywała na wszystkie, a nie tylko wybrane przez sprzedawcę czy producenta elementy.

Comments are closed.